Rusza 3. edycja konkursu HOTELARZ ROKU

hotelarz roku, konkurs, hotele, hotelarstwoKandydaci mogą zgłaszać się do udziału w 3. edycji konkursu HOTELARZ ROKU 2016. Jego laureaci ogłoszeni zostaną 28 listopada podczas uroczystej gali w hotelu Sofitel Warszawa Victoria w ramach konferencji Hotel Trends Poland & CEE 2016. Zwycięzców wyłoni Kapituła, składająca się z czołowych przedstawicieli polskiego sektora hotelowego, a w jej skład wejdą m.in. laureaci konkursu z lat ubiegłych.

Przeczytaj więcej

Broszura „Investing in Poland" edycja 2016 - także po polsku

inwestowanie w polsce, podatki, system podatkowy w Polsce, podatki 2016  

Co roku TPA Horwath przygotowuje przegląd najważniejszych zmian w systemach podatkowych w 11 krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Teraz dostępna jest również broszura w języku polskim. "Inwestowanie w Polsce - przegląd obecnie obowiązującego systemu podatkowego | 2016" to podręczne kompendium wiedzy na temat polskiego systemu podatkowego.

Przeczytaj więcej

„Investing in" edycja 2016 - przegląd systemów podatkowych

investing in

TPA Horwath, jedna z największych w Polsce firm świadczących usługi doradcze, wydała serię przeglądów regulacji podatkowych obowiązujących w 11 krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej, którą opatrzono tytułem „Investing in" edycja 2016.

Oprócz broszury „Investing in Poland 2016”, która uwzględnia najnowsze wszystkie zmiany podatkowe w naszym kraju, seria obejmuje także prezentację systemów podatkowych Albanii, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Węgier, Rumunii, Serbii, Słowacji i Słowenii.

Przeczytaj więcej

TPA Horwath – Tax and Financial Adviser of the Year

cee retail 2016

Podczas uroczystej Gali CEE Retail Real Estate Awards, która odbyła się 27 stycznia 2016 roku w hotelu InterContinental w Warszawie, zostaliśmy wyróżnieni prestiżowym tytułem Tax & Financial Adviser of The Year. Nagrody CEE Retail Real Estate Awards przyznawane przez EuropaProperty to wyróżnienie doskonale rozpoznawane przez przedstawicieli handlu detalicznego, inwestorów oraz deweloperów działających w Europie Centralnej i Środkowo-Wschodniej. 

Przeczytaj więcej

Dariusz Futoma Partnerem polskiego biura Horwath HTL

Dariusz Futoma

Dariusz Futoma, po niespełna roku od objęcia stanowiska Dyrektora Zespołu Doradztwa Hotelowego i Turystycznego, z dniem 01 stycznia 2016 roku otrzymał nominację na Partnera polskiego biura Horwath HTL

Horwath HTL to globalny doradca dla branży hotelarstwa i turystyki o stuletniej tradycji. W Polsce firma działa od 2009 roku i oferuje hotelarzom, deweloperom oraz międzynarodowym sieciom zintegrowane usługi doradztwa biznesowego. 

Przeczytaj więcej

Hotel Guidebook 2015

Hotel Guidebook 2015 Według autorów piątej, najnowszej edycji przewodnika dla inwestorów – Hotel Guidebook Poland&CEE 2015|2016 – najczęściej poprzez franczyzę wzrasta usieciowienie hoteli - nie tylko w największych miastach Polski. Natomiast jednym z największym wyzwań hotelarzy w Polsce jest niska średnia cena za pokój. Autorzy raportu dokonali wnikliwej analizy sytuacji na rynku oraz trendów, które pojawiają się na świecie, w tym w Europie oraz przyjrzeli się lokalnym uwarunkowaniom mającymi wpływ na rozwój branży w Polsce. Wskazali zarówno na niedostatki oraz ryzyka, ale także na ogromny potencjał jaki drzemie w polskim hotelarstwie.

Przeczytaj więcej

Raport: Energetyka wiatrowa w Polsce 2015

 

Energetyka wiatrowa w Polsce 2015 Rok 2015 jest rokiem przełomowym dla branży energetyki odnawialnej. Doczekaliśmy się wejścia w życie ustawy o OZE, czyli regulacji wygaszającej stary system wsparcia oparty na zielonych certyfikatach i zastępującej go modelem aukcyjnym. Następuje fundamentalna zmiana filozofii finansowania dalszej rozbudowy portfela OZE, z początkowo dość hojnego, ale niestabilnego systemu certyfikatów, na formułę tańszą i oferującą niższe, ale za to bardziej przewidywalne wsparcie.

Przeczytaj więcej

Real Estate Guidebook 2016

 

ReReal Estate Guidebook 2016al Estate Guidebook 2016: Księgowo-podatkowe studia przypadku.

TPA Horwath doradza na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej już od wielu lat.

Dobrze znamy wyzwania, przed jakimi stają nasi klienci, deweloperzy i inwestorzy, zwłaszcza w kontekście zachodzących na rynku zmian oraz istniejących ograniczeń natury regulacyjnej, podatkowej oraz finansowo-księgowej.

 

Przeczytaj więcej


TPA Horwath jest jedną z wiodących firm w Polsce oferujących usługi doradztwa podatkowego, audytu, outsourcingu usług księgowych i administracji płac oraz usług doradztwa personalnego i biznesowego.

Grupa TPA Horwath prowadzi działalność również w dziesięciu innych krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej: Albanii, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Serbii, Słowacji i Słowenii.